>Sanatorium Uzdrowiskowe CHEMIK
>Ośrodek Wypoczynkowy Wielki Błękit Danuta i Ryszard Urbańscy S.C.
>Dom Gościnny Maria
>Domki Letniskowe nad Zalewem Sulejowskim
>Baltic Korona Apartamenty
Wiadomości
Bukowina zbuduje termalne miasteczko wodne
Autor: pb.pl, data: 2007-03-29 07:30:00

Za kilka dni w Bukowinie Tatrzańskiej rozpocznie się budowa miasteczka wodnego wykorzystującego źródła termalne. Ośrodek ma być oddany do użytku najdalej za dwa lata - zapowiada "Gazeta Krakowska".

W projekcie kompleksu znalazło się 12 basenów, połowa z nich pod gołym niebem. Woda będzie pochodziła z naturalnych ciepłych źródeł. Temperatura, w zależności od pory roku, wahać się powinna od 27 stopni Celsjusza latem do 36 zimą.

- W basenach zewnętrznych będzie można kąpać się nawet wtedy, kiedy obok zalegać będzie śnieg - tłumaczy Piotr Kuchta, prezes spółki Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne, prywatnego inwestora budującego termy. Obiekt ma być wyposażony w zjeżdżalnie, sauny, wodne leżanki do masażu i w wiele sprzętów służących do odnowy biologicznej.

Koszt inwestycji oszacowano na 50 mln zł, z czego większość stanowią pieniądze pożyczone z banków. Według optymistycznej wersji inwestorów kompleks będzie gotowy na święta Bożego Narodzenia 2008 roku. Pesymistyczna zakłada przesunięcie otwarcia na wiosnę 2009 r.

- Za dwa lub trzy lata będziemy konkurencją dla alpejskich kurortów - ciszy cię Sylwester Pytel, wójt Bukowiny Tatrzańskiej. Dodatkowym atutem ma być ulepszona baza narciarska. Powstaną cztery nowe wyciągi krzesełkowe. A w ciągu najbliższych 2-3 lat Bukowina Tatrzańska i pobliska Białka mają stworzyć jedną wielką stację narciarską.

Stoki zostaną połączone wyciągami, tak, żeby turysta bez wypinania nart mógł szusować po kilkukilometrowej trasie. - Będą to północne stoki, więc śnieg powinien utrzymywać się bardzo długo - zaznacza wójt Sylwester Pytel. I chwali się, że już teraz coraz więcej turystów, także zachodnich, przyjeżdża nie do Zakopanego, a do jego gminy.

- Cieszę się bardzo, że Bukowina i Białka Tatrzańska rozwijają się tak znakomicie - mówi dyplomatycznie Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. Dodaje, że nie obawia się konkurencji. - Atutem Zakopanego jest tradycja turystyczna i atrakcje kulturalne miasta - argumentuje. - Poza tym myślę, że wcześniej czy później Bukowina i Zakopane stworzą jeden ośrodek ze wspólnym skipassem, czyli biletem do wszystkich obiektów i na wyciągi narciarskie.


Inne wiadomości:



zaloguj | kontakt | wczasy.pl | Wczasy.pl polub nas na FB | Władysławowo
Wszelkie prawa zastrzeżone - HOGA.PL S.A. 1999-2024